Město Polička

Zahraniční návštěvy v Poličce pokračují

Na návštěvy řecké a rakouské delegace v květnu navázal příjezd dalších zahraničních hostů do Poličky, tentokrát z partnerského maďarského města Ebes.  Do našeho města přijela místostarostka Emma Józsa Csiszárné se svými kolegy zastupiteli, pracovníky úřadu a školy. Přivítání a přátelské posezení proběhlo ve čtvrtek 5. června 2025 na radnici ve velkém slavnostním sále.  Většina delegace byla v Poličce úplně poprvé.

Hosté ve svém dalším programu navštívili Prahu, kde byla řada z nich také úplně poprvé, zámek Poláky, jako ukázku a příklad opravy soukromého zámku – vlastníkem je bývalý kastelán hradu Svojanova Miloš Dempír, samozřejmě nechyběla i prohlídka hradu Svojanova, kde je majitelem naše město. Velký dojem zanechal sobotní večer 7. června, kdy proběhl Čas pro neobyčejné zážitky, naši maďarští hosté tak poznali, že to v Poličce opravdu žije. Viděli i aktuální velké stavby, které zde probíhají. Diskuse s vedením Poličky probíhala o řadě témat, která obě města řeší.  

Důležitá byla i návštěva ZŠ Na Lukách, která je partnerskou školou Ebese. Spolupráce obou měst je opravu na velice dobré úrovni. Paní Julie Nagy, která je překladatelkou a duší této spolupráce, po nedělním odjezdu z Poličky hned v pondělí 9. června vítala delegaci dětí a učitelů právě z poličské školy.

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města